HAKKIMIZDA

Teknik eğitim alanında yaklaşık olarak 10 senelik bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan AKADEMİ OTOMASYON 2005 yılından beri eğitimlerine aralıksız olarak devam etmektedir. AKADEMİ OTOMASYON 2010 yılında kurulan KUR MAKİNA SAN VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ firmamızda eğitim bölümüne atanmış olup çeşitli kurs branşlarında sertifikalı eğitimler vermektedir.

Sanayiinin ihtiyaç duyduğu teknik ve bilimsel desteği her zaman göz önünde bulunduran KUR MAKİNA Teknik Eğitim Bölümü; başta Siemens, Delta, Mitsubishi, LG vb. gibi PLC markalarına ait teknik destek ve eğitimler olmak üzre PIC, ARUDINO programlama gibi kurslarla da siz değerli kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz. Eğitimlerimiz donanımlı labrotuvarlarda yapılmakta olup, eğitimlerimiz tecrübeli akademisyen ve teknik ekibimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca bunlara ek olarak da danışmanlık, tasarım ve ARGE projelerini de gerçekleştirerek sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu yüksek teknolojiye destek vermekteyiz.

NEDEN AKADEMİ OTOMASYON?

Akademi otomasyon, endüstriyel kuruluşların sorunları ve gereksinimleri doğrultusunda Endüstriyel otomasyonda yaygın olarak kullanılan güncel donanımlar ve uygulama alanları konusunda teknik elemanlara kurs, seminer gibi etkinliklerle eğitim vermektedir. Eğitim sürecinde, biçim, işlenen konu ve içeriklerin belirlenmesinde, kurs katılımcıları ve bu alan ile doğrudan ilgili kişilerin soru, öneri ve yaklaşımlarından büyük ölçüde yararlanılmaktadır.

Akademi otomasyon sahip olduğu laboratuar altyapısı ve alanlarında deneyimli öğretim kadrosu ile    yüksek nitelikli teknik elemanların yetiştirilmesi ve ülkemize kazandırılmasını amaçlamaktadır.  PLC, Otomatik Kumanda ve Pano Montajı, Akıllı Bina Otomasyonu,DDC aktüatörler, sensörler, elektrik motorları, mikro denetleyici, SCADA,  gibi alanlarda katılımcılarımıza yeterli beceriler kazandırılmaktadır.

MİSYONUMUZ

Endüstriyel otomasyon alanında ihtiyaç duyulan bilgi, beceri ve deneyimleri kazanmış, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Endüstriyel otomasyon alanında kuramsal bilgileri uygulamaya dönüştürmek için gerek duyulan bilgi, beceri ve deneyimi kazandıran, Eğitimde kalite ve başarıları ile fark yaratan seçkin bir kurum olmaktır.